Güneşten nasıl faydalanırız? Kısaca

0

Güneş hem ışık hem de ısı kaynağıdır. Güneş ile pek çok işimizi rahat ve konforlu şekilde yapabiliriz. Gelişen teknoloji sayesinde artık güneş enerjisi ile günlük ihtiyaçlarımızın hemen hemen pek büyük bir kısmını halledebiliriz.

Güneşten nasıl yararlanırız?

Güneş hem gündüz, hem gece bize ışık üreterek dünyamızda farklı iklimlerin oluşmasında büyük ölçüde katkı sağlar. Gece Ay’ın yüzeyine yansıyan güneş ışınları ile gece aydınlık olmasını sağlayan yine güneştir. Güneşten pek çok farklı alanlarda yararlanılmaktadır. Bunların en başında ısı ve ışık gelmektedir. Güneş enerjisi ile evlerimizdeki suyu ısıtmaktayız. Elektrik enerjisine de dönüştürülen güneş ışınları günlük hayatımızı idame ettirecek seviyede güneş panelleri ile elektrik üretimi yaparak güneş enerjisinden faydalanırız.

Güneşten Yararlanma Şekilleri

Kış aylarında koyu, yaz aylarında açık renkli kıyafetler tercih ederek güneşin ısısını yazın yansıtıp, kışın üstümüze çekeriz böylece kışın ısınır, yazın ise serin kalırız.

Güneş panelleri ile elektrik enerjisi elde ederiz.

Küçük güneş panelleri ile pek çok elektrikli cihazın çalışması sağlanır, hesap makinesi, saat gibi cihazların ihtiyacı olan enerji güneşten sağlanır.

D vitamini alırız ve güçlü kemiklere sahip oluruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here