TSB Kasko Değer Sorgulama Ekranı

2
tsb kasko değer sorgulama tsrsb kasko değer tsrb kasko değer

TSRB Kasko Değer ve TSRSB Kasko Değer şeklinde yapılan aramalar, yapılan imla hatasından dolayı, genellikle TSB Kasko Değer Sorgulama sayfasına yönlendirilmektedir. Türkiye Sigorta Birliği Kısaltmasıyla Tanıdığımız kurumun tam adı aslında
Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği olarak bilinmelidir.

Araç Sigortası Nedir

Sigorta nedir; Sigorta bir malın ederi üzerinden hesaplanan ve sözleşmede yer alan koşullar gerçekleşir ve malın hasar görmesi ve yine sözleşmede belirtilen hususlardan birinden ötürü mal sahibi zarara uğrarsa, bunu yine sözleşmede belirtilen ederin sözleşmede belirtilen miktarını karşılayan sistemin bütünüdür. Buradaki esas 1 milyon adet poliçe satıp, 50 bin adet hasar karşılamaktır. Yani asıl çizgi yüzde beş veya yüzde on öngörüyle ilerlemektir. Noter Araç Alım Satım Ücreti verilerek satış yapılan araçlar için hemen zorunlu trafik poliçesi sizin adınıza yenilenmelidir.

Zorunlu araç sigortası ile araç sigortası (Kasko) arasında büyük farklar bulunmaktadır. Zorunlu araç sigortası sizin sadece poliçenizde belirtilen miktarı yüzdesel olarak karşılar ve hastane masrafları organ kayıpları tazminatı ve can kaybı durumunda yaşamınıza biçilen değer kadar ödeme yapar. Ancak aracınızın karıştığı kazada kusurlu bulunduğunuzda sizin aracınızın masraflarını ödemez, sözleşmede belirtilen tutarın üzerinde karşı taraf masraflarını ödemez.

Hani çocukken hiç düşünmeden babanızın arabasının anahtarlarını alıp arabayı kaçırırdınız hatırladınız mı? İşte eğer kendinize şu soruyu sorup yanıtlarını araştırsaydınız bunu asla yapmazdınız. Babamın arabasını kaçırsam ne olur? Babamın arabasını kaçırdım kaza yaptım ne olur? Ehliyetsiz kaza yapılınca ne olur? Bu soruların yanıtlarının tamamı şudur, meydana gelebilecek olan tüm hasarlar babanızın cebinden çıkar ve hatta aile bütçenizi inanılmaz şekilde etkileyebilir hatta ailenizi dağıtabilir. Özel Emeklilik Sigortası dahi bu sorunu çözmek için bazı zamanlarda yeterli olmayabilir.

Eğer babanızın arabasını kaçırır ve maddi hasarlı bir kazaya karışırsanız, sigorta veya kasko para ödemeyeceği için tüm masraflar sizin tarafınızdan karşılanır. Örneğin trafikte bugün milyonluk araçlar var ve bu araçlar eğer gelip size vurursa ne olur? Ehliyetiniz olmadığında size gelip vuran araç hatalı dahi olsa kazaya sebebiyet veren ehliyetsiz araç sürdüğünüz için sizsiniz ve bu milyonluk aracın belki yüzlerce bin liralık masrafını siz karşılamak durumunda kalırsınız. Kasko veya zorunlu trafik sigortanızın olması bu durumu asla değiştirmez.

Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası Farkları

Zorunlu trafik sigortası belirtilen eder üzerinden yüzdesel olarak masraflarınızı hatalıysanız yalnızca karşı tarafa ödeme yaparak karşılar. Eğer belirtilen tutarı aşan bir durum varsa karşı tarafa daödeme yapmaz. Eğer karşı tarafın hatası tespit edilirse sizin aracınızın onarımını eğer karşı tarafın herhangi bir güvencesi yoksa yapar ve ücretini onunla mahsuplaşır.

KASKO ise sigortacı kurumla aranızla yapılan sözleşmede belirtilen tüm şartlar için, yangın, doğal afet, terör, trafik kazası gibi olası tüm hasarları kapsar ve poliçe bedelinin tamamını ehliyetsiz veya alkollü değilseniz tümüyle öder.

TSB Kasko Değer Sorgulama Nasıl Yapılır

TSB Kasko Değeri nedir? Sigortacılar birliğinin araç üretici ve satıcıları üzerinde yaptığı araştırma neticesinde dönemsel olarak devamlı güncellenen bir listedir. Bu fiyatlar aracınızın yaş, marka, model bilgilerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda sigorta poliçeleri de bu fiyatlar üzerinden prim ücretini belirler.

tsb kasko değer sorgulama

Aynı araç tramer kayıt sorgulama işlemi gibi olmasa da internet sitesine girerek TSB KASKO DEĞER SORGULAMA SAYFASI aracılığı ile sorgulayabilir ve sonra Kasko Teklifi Almak İstiyorum dediğini en ucuz sigorta poliçe firmasına başvurarak aracınızın değerini bilir şekilde kontrollerinizi sağlayabilirsiniz.

ALES Ne Zaman Açıklanacak

2
ALES Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

ALES Sınavı yapılıp biteli günler oldu, ÖSYM ALES Ne Zaman Açıklanacak sorununun yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz. ÖSYM; ALES yani Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi giriş Sınavını ilkbahar (Mayıs) ve güz (Eylül) gönemlerinde yılda toplam 2 kez olmak üzere gerçekleştirmektedir.

Ales Sınavı Soru ve cevapları yayınlandı. Ales Sınavı Soru ve cevaplar ÖSYM sitesinde tıklayın

ALES sınavına girecek adaylar sınav yerleri bilgisini sınava en geç bir hafta kala öğrenci sayfasından öğrenebilmektedirler.

Ales Ne zaman Açıklanacak?

ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Ales/2 Sınavının Sonuçları 17 Ekim 2019 tarihinde katılımcılara açıklanacak.

ALES Ne İşe Yarar?

 • Herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, okutman, eğitim öğretim planlamacısı gibi Akademik Personel kadrolarında yer alabilmek için
 • Yükseköğretime başlayarak Tezli Yüksek Lisans ve Tezsiz Yüksek Lisans Eğitimi almak için

ÖSYM yukarıda belirtilen durumlar için ALES Sınavında Başarı Oranını %50 olarak belirlemiş ve tasarrufun başvuru yapılan kurumun Senatosu tarafından belirleneceğini işaret etmiştir. Ancak bugün 65-70 puanın altında kabul gösteren pek bir kurum bulunmamaktadır.

ALES Geçerliliği Ne Kadar?

Ales sınavında gösterilen başarı Akademik Personel Kadrolarına başvurmak ve Yükseköğrenim Başvurusu yapabilmek için 5 yıl boyunca geçerlidir. Bu süre boyunca ALES sınavı başarınızı görmek isteyen her kuruma gerek iş için gerek burs başvurusu için değerlendirilebilmesi açısından ALES Sınavı sonuç belgenizi sunabilirsiniz.

ALES Sınavı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2019 ALES-2 GÜZ SINAVI TARİHLERİ

 • Başlangıç Tarihi :09.07.2019 11:30
 • Bitiş Tarihi :17.07.2019 23:59
 • ALES-2 GÜZ DÖNEMİ Sınav Tarihi: 22.09.2019 10:00

2020 ALES-1 BAHAR SINAVI TARİHLERİ

 • Başlangıç Tarihi :28.03.2020 10:00
 • Bitiş Tarihi :28.03.2020 23:59
 • ALES-1 BAHAR DÖNEMİ Sınav Tarihi: 05.05.2020 10:00

ALES Sınavı Kaç Soru? Ales Sınavı Süresi Ne Kadar?

Sınav süresi 150 dakika yani 2,5 Saat Boyunca Adayların başarısını ölçmeye yönelik 50 Sayısal Yetenek Sorusu ve 50 Sözel Yetenek olmak üzere toplam 100 adet soru bulunmaktadır.

ALES Sınavı Başvuru için Mezuniyet Lisans Mezunu Olmak Şart mı?

Hayır, ALES sınavına başvuru yapabilmek için mezuniyet şartı yoktur, herhangi bir lisans programında kaydınızın olması yeterlidir. Ancak sınavda başarılı olmanız durumunda Lisans Diploması aranacaktır.

Sınava kayıt için 50 gün içerisinde çekilmiş bir fotoğrafınızın sistemde yüklü olması gerekmektedir, aynı zamanda internet üzerinden başvuru yapıp https://ais.osym.gov.tr sınava katılabilirsiniz. Ales Sınavı Ücresi Kredi Kartı İle Ödenir mi? Evet https://odeme.osym.gov.tr/ sayfasından kredi kartı ile ales sınavı ücreti ödeyebilirsiniz.

Açık Öğretim 2019-2020 Takvimi

ÖSYM ALES DAHA ÖNCE ÇIKMIŞ ALES SORULARI VE ÇÖZÜMLERİ

Mekatronik Mühendisliği Taban Puanları

3
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

Mekatronik mühendisliği taban puanları her yıl en çok değişkenlik gösteren bölümlerden biri haline gelmeye başladı. Bölümün popülerliği içerisinde hem Makina Mühendisliği hem de Elektrik-Elektronik ve Elektronik Haberleşme Mühendisliği Barındırmasından dolayı oldukça arttı.

Öğrenciler bölümleri seçene kadar zorluklarıyla pek ilgilenmiyorlar. Bölüme yerleştikten sonra da, zorluğundan ve hocaların acımasızlığından yakınıyorlar. Mekatronik Mühendisi olmak için gerekenler oldukça fazla. Okuldan mezun olana kadar yoğun ders programı ve stresten saçlarınızın dökülmemesi için dua edebilirsiniz.

Bir Mekatronik Mühendisinin Görevleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur, örneğin bir fabrikada herhangi bir otomatik bant ile ilgili hem elektrik hem mekanik bilgiye sahiptirler. Mekatronik Mühendisi Maaşları Ne Kadar sorusunun net cevabı bu nedenle yoktur. Yaklaşık 3.000 TL ile 30.000 TL arasında ve belki daha fazla maaş alabilirler. Bu tamamen Mekatronik Mühendisliği mezuniyetinden sonra PLC ve Pnomatik konularına ne kadar hakim olduğu ve çalıştığı sektörde yeralan robotlara ne kadar hakim olduğu ile alakalıdır. Örneğin saatte 50 ton dondurma paketleyen bir tesiste herhangi bir makina bozulur ve dondurma yapım makinası arızalanırsa, bu tesis her gün 1.200 Ton imalattan zarar eder, ayrıca üretemediği ürün için işçiye para öder ve sevk edemediği ürün için nakliye masraflarının bir bölümünü ödemek zorunda kalır.

Yani açıkçası aktif üretim yapan bir fabrika bir hafta üretim yapamadığında ortalama 1 ay kar edemez. Bu nedenle bu tür tesislerde Mekatronik Mühendisi ve Elektrik – Elektronik Mühendisi çok kıymetlidir ve kabiliyetleri doğrultusunda oldukça yüksek maaşlar alabilirler.

Mekatronik Mühendisliği Taban Puanları 2019-2020

Endüstri 4.0 versiyonları ülkemizde uygulanmaya başladığından bu yana sektörde aktif iş bulma oranı arttığı için üniversitelerin de Mekatronik Mühendisliği Taban Puanları her yıl talep arttıkça artmaktadır. Örneğin bir öğrenci; YKS Sonuçları Listesi kontrolü sonucu YKS tercihleri ne zaman başlayacak dediğinizde hemen taban puanları araştırmaya başlar. Aynı şekilde Mekatronik Mühendisliği DGS Taban Puanları da önemlidir, çünki öğrenciler dikey geçiş sınavı ile de Mekatronik Mühendisliği programlarına kayıt olmak isteyebilmektedirler.

Mekatronik Mühendisliği YKS Tercih Taban Puanları


YKS MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ PUANLARI

YKS MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ PUANLARI

YKS MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ PUANLARI

YKS MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ PUANLARI

DGS MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ PUANLARI


DGS MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ PUANLARI


DGS MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ PUANLARI

Önlistans seçmek isteyenler ise Üniversitelerin 2 Yıllık (Önlisans) Bölümleri Taban Puanları 2019-2020 ilgili yazımızı okuyabilirler.

A101 Reklam Müziği Herkesin Dilinde

1

A101 reklam müziği bugünlerde herkesin dilinde, kimi mırıldanıyor kimi internette arıyor. Aslında A101 hayatımızın orta yerinde hergün kendinden söz ettirmeyi çok iyi başarıyor.

Belki bir hastalık, belki bir zaafiyet, belki bir çılgınlık diyebilirsiniz amA101 herkesin hayatında bir parça yer alıyor. Kimi Toyota Reklam Müziği arar internette, kimisi Youtube Reklam Müzikleri dinler, bazısı Turkcell Son Reklamı defalarca onlarca kez izlerken, yazın sıcağında Lipton Reklamı izleyerek serinleyenler de gördü bu gözler. Kısacası yasaklanan reklamları izle diyen olmadığı sürece yayındaki reklamların her biri birilerine hitap etmeyi başarıyor.

Bunca reklam müziklerinin yanında A101 reklam müziğinin lafı mı olur dediğinizi duyar gibiyim. A101 Çalışanları zor şartlar altında ve indirimli ürünleri bulamadığında çalışanlara çatanlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar. Peki A101 çalışanları ne kadar maaş alıyor ki bu hengameye katlanıyorlar Allah sabır versin hepsine.

A101 Reklam Müziği

Yazcı ne demek Kışçı ne demek muhabbetine Fransız kalan yazcılar ve kışçılar tarafını seçerek tam pozisyon almışken bir de A101ciler çıkıverdi piyasaya. A101 Aktüel Katalogu analizi yapanlar mı ararsınız, A101 Bu Hafta videoları çekenler mi, A101 aktüel ürünler ile evi dolduranlar mı. Biliyorsunuz her hafta yayınlanan A101 Aktüel Katalog bu hafta tam bir indirim çılgınlığı ile yayınlandı. Zaten A101ciler dinler mi ucuz pahalı. a yüzbirde bu hafta neler var, a yüzbirde bu hafta indirimli ürünler listesi yayınlandıktan sonra tutmayın a101cileri neredeyse geceden sıraya girmek gerektiren indirimler var bu kataloglarda.

A101 reklam müzikleri indirmek için arayıp da bulamayanlara gelsin bu parçalar o halde. doğruca a101 en yakın şube neredeyse oraya…

A101 Reklam Müziği İndir

A101 Bebekli Reklam
A101 Çocuklu Reklam

A101 Çinli Reklam

A101 Reklam Müziği Hangi Türkü

A101 Gençlik Reklam

A101 Reklam Müziği Ankaralı Turgut

A101 Haftanın Ürünleri Aldın Aldın Neler Var? 2

A101 Haftanın Ürünleri Aldın Aldın Neler Var?

A101 Bu hafta neler var Aktüel Ürünler Haftanın Yıldızları

A101 Bu hafta Çok al Az öde Neler Var

A101 Arka Plan Fon Renk Kodu #1bacc6

Gece Görüş Gözlüğü Heider

0
Gece Sürüş Gözlüğü Heider

Gece görüş Gözlüğü Heider konusunda bir numara, gece sürüş gözlüğünüz yoksa hemen bir tane edinmek için yazımızın devamını okumalısınız.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Operatörüne bağlanmak kadar zor olması imkansız olan kullanımı oldukça kolay bu gözlük için birçok yorumu google üzerinden aratarak bulabilirsiniz.

Trafikte yüzlerce araçla aynı anda sürüş deneyimi yaşamakla birlikte, iyi şöför nasıl olunur püf noktaları konusunda fikir sahibi olmayan insanlarla eşit olmayan şartlarda yolculuk etmekteyiz.

Gece görüş gözlüğü bu noktada imdadımıza yetişiyor. Araç sürerken en sık yaşanan problemler görüşle ilgili olan problemlerdir. Gündüzleri görüş ile ilgili sorunlar sürücünün göz kusuru veya güneşle alakalı olacağından sürücünün bu sorun için önlem alması oldukça kolaydır. Numaralı gözlüğünü kullanabilir, güneşten korunmak için güneş gözlüğünü kullanabilir veya karanlık tüneller ve benzeri alt geçitler için farlarını devamlı yanık durumda bırakabilir.

Gece Görüş Gözlüğü Heider

Gece Görüş Gözlüğü Heider Ne işe Yarar?

Markadan bağımsız olarak şunu kesinlikle söyleyebiliriz. Gündüzleri aydınlık sürüşlerde alınabilecek tüm önlemlere karşı gece sürücünün alabileceği tek önlem göz kusurlarına karşı numaralı gözlüğünü takmak olacaktır. Ancak gece kullanılan numaralı gözlük yön tabelalarını okumak dışında hiçbir işe yaramaz. Geceleri araç kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar; Geceleri araç kullanırken yolumuzun şerit çizgileri, yönlendirme tabelaları ve araç ışıkları dışında birşey görmemiz gerekmez.

Gece görüş gözlüğü yorumları

Öyle karanlık yollarda sürülen araçlarda önümüzdeki aracın markasını, modelini, sürücüsünü, jantını veya rengini anlamaya çalışmak pek mümkün değildir ve hatta tamamen gereksizdir. Görmeniz gereken tek şey aracınızın şeridinizde olduğu, önünüzdeki ve arkanızdaki aracın sınırlarıdır.

Gece Görüş Gözlüğü Heider; gece sürüş sırasında gözünüze gelecek olan ışıklar, farlar, göz kamaştırıcı etkilerden korunmanızı sağlar. Gözünüz kamaşmadığında herhangi bir sorun olmayacağı gibi başka araçların da hatalarını rahatça farkedebilerek buna göre önlem alabilirsiniz.

Gece görüş Gözlüğü Satınalma

Gece görüş kamerası kadar olmasa da gece görüş gözlüğü kullanırken tamamen doğal ve enerji gerektirmeyen bir ürün kullanarak sürüşünüzü kaliteli hale getirebilirsiniz. Gece görüş gözlüğü kullanımı sırasında gözlüğü devamlı kullanmanızda bir sakınca yoktur, gece ve gündüz kullanımıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. Geceleri kullanımı ne kadar kolaylık sağlarsa gündüz kullanımı da o kadar kolaylık sağlar, güneşin göz kamaştırıcı etkilerini engelleyerek sürüş kalitenizi arttırır.

Gece görüş gözlükleri ve diğer kişisel yararlı donanımlar için

Vodafone Müşteri Temsilcisine Bağlanma Kısayolu

2

Teknoloji geliştikçe insanların yerini artık dijital ürünler almaya başladı ve günümüzde bu değişim yüksek hızda devam ediyor. İnsanların yapacağı işleri makina ve yazılımların yaptığı bir sektör de çağrı merkezleri. Vodafone Müşteri Temsilcisine Bağlanma Kısayolu kullanmazsanız ücret ödediğiniz konuşma için yaklaşık 15 dakika harcayabilir ve sorunuzu çözüme kavuşturamadan sinir krizi geçirebilirsiniz.

İnsanlar günümüzde hemen her işini teknolojiye neredeyse kaptırmış durumda, mühendis proje çizimini, temizlik personeli aldığı maaşı, işçi paketlediği ürünü ve bunun gibi birçok sektörde durum aynı. Dijital Asistan ve benzeri akıllı yazılımlar insanların işlerini ellerinden aldığı gibi programlandıkları kapsam dışına çıkamadıkları ve girilmeyen talepleri anlayamadıkları için aynı zamanda da insanları sinir küpüne çevirebiliyorlar. Yapay zeka ile yapılabilen işlerin sayısı oldukça fazla olduğuna göre, yapay zekanın kullanıldığı sektörler de oldukça fazladır.

Vodafone müşteri hizmetleri numarası

Vodafone müşteri hizmetlerine ulaşmak için Vodafone hatlı cep 542 numalarını tuşlayarak arama yaptığınızda Vodafone İletişim Merkezi ile direkt olarak irtibat kurabilirsiniz. Vodafone Müşteri Temsilcisi ile görüşmek için +90 850 542 00 00 arayabilir veya Vodafone net müşteri hizmetleri direk operatöre bağlanmak için 0 (542) 542 00 00 numaralı telefonları kullanabilirsiniz.

Vodafone müşteri hizmetleri direk operatöre bağlanma

Vodafone müşteri temsilcisine bağlanmak istediğinizde çağrı merkezini arıyorsunuz ancak dijital asistan karşınıza çıkıp size sorular sorup yanıtlar almaya çalışıyor. Genellikle doğru bir yöntemle istediğinizi alamıyor ve git gide sinirlenmenize yol açıyor bu dijital asistan. Dijital asistan kullanımı iptal talebinizi müşteri temsilcilerinize iletebilirsiniz tabiki onlara ulaşabilirseniz. Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanma konusunda yaşanılan sorunlar artık bunlara bir çözüm üretmeyi de beraberinde getiriyor. İşte Çözüm Vodafone Çağrı Merkezine Hemen Bağlanma Yönetemi

 • Çağrı Merkezini Ara
 • Dijital Asistana Bağlanmayı Bekle
 • Tarifelerle ilgili bilgi almak istediğini sesli olarak söyle
 • Tarife menüsüne aktarımın sağlanana kadar benzer şeyler söyleyerek bunu yinele
 • Tarife menüsüne girdiğinizde tarife bilgileri (1) Tuşla
 • Müşteri Hizmetleri Yetkilisine bağlanma (6) tuşla

İşte bağlandın. Çağrı merkezi yetkilisine bağlandığında bu şikayetini dile getirerek Vodafone genel merkez iletişim merkezine gerekli şikayet kaydını bırakmayı unutma. Vodafone net canlı destek kapsamında da aynı şikayetler varsa bunu yorumlarda lütfen belirtin ya da Vodafone sms merkezi numarası 7000 kullanın.

Vodafone İletişim Merkezi Bilgileri

KYK Kredi Borcunu Ödemezsem Ne Olur

2

KYK Kredi Borcunu Ödemezsem Ne Olur? Bu sorunun yanıtı son günlerde bir bilmece haline dönüştü, devlet KYK Öğrenim Borçlarının Silinmesi için çalışmalar yaptığını söylese de görünen o ki tüm bu gündemler seçim propagandasından öteye geçemeyecek gibi görünüyor.

Kredi Yurtlar Kurumu öğrenim sırasında verdiği krediyi daha önceden belirlediği şartlarda, öğrenim hayatı bitiminden iki yıl sonra geri ödemenizi bekler. Eğer geri ödeme olmayacaksa, mağdur olmamak için başvuru yapılması gerekmektedir.

KYK Kredi Borcu Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen öğrenim kredisinin geri ödenmesini ertelemek istiyorsanız geçerli bir sebebiniz olmalıdır. Örneğin Henüz SGK kaydınız yoksa yani bir iş bularak gelir elde edebilir duruma gelmediyseniz veya askerlik görevini yapmak üzere görev alacağınızı bildirerek erteleme başvurusu yapabilirsiniz. Eğer yükseköğrenime devam edecekseniz yüksek lisans veya doktora yapmak için hazırlık yapıyorsanız kaydınızın yapılmasıyla birlikte Kredi Yurtlar Kurumuna borç ödemenizin ertelenmesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

KYK Kredi Borcu Erteleme Başvurusu E-Devlet Kapısı

KYK Kredi Borcu Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Yurtlar Kurumunun vermiş olduğu öğrenim kredisinin herhangi bir sebepten kaynaklı olarak ödenemediği durumlarda borcunuz, daha önceden belirlenen tutarda faiz işletilerek sonraki aylara devretmektedir. Eğer borcunuz ödeyemeceğiniz bir hal aldıysa, geçerli nedenlerinizi KYK Müdürlüğüne sunabilir veya kredi kullanarak borçlarınızın tamamını kapatabilirsiniz.

KYK Kredi Borcu Yapılandırma Başvurusu E-Devlet Kapısı

KYK Kredi Borcunu Ödemezsem Ne Olur?

Borcunuzu ödemediğiniz durumlarda borcunuz birikir, borcunuzun üzerine faiz koyulur ve ödemeniz beklenir, eğer 10-12 ay gibi uzun bir süre hiç ödeme yapmazsanız borcunuz vergi dairesine iletilir ve gelir dairesi başkanlığı tarafından mal varlıklarınıza ve banka hesaplarınıza tedbir koyulur. Ödemeniz istenilen tutar ödenerek finansal blokelerinizi kaldırabilirsiniz.

KYK Kredi Borcu Ödenmezse Haciz Gelir Mi?

Öğrenim kredisi geri ödemeleriniz yapılmazsa faizli bir şekilde borcunuz devreder, uzunca bir süre ödeme yapmazsanız hesaplarınıza E-Haciz uygulanır. Eğer borcunuzu ödememekte ısrar ederseniz bu kez borcunuz Vergi Dairesi tarafından haciz yoluyla tahsil edilmek üzere ikamet adresinize tebligat gönderilir. Tebligatta belirtilen süre boyunca borcunuzun tamamını ödemezseniz veya ödeme planı oluşturarak borcunuzu yapılandırmazsanız tebliğ edilen tarihte haciz memurları ikamet adresinize gelirler. Borcunuza karşılık para eden nitelikte ve usule uygun mallarınız haciz yoluyla ek konulur. Tutarı karşılamayan durumlarda size yine süre verilir, eğer bu süre zarfında kalan tutarı ödemez ve herhangi bir anlaşma yoluna gitmezseniz bu kez tarafınıza açılan mahkemede borcunuza karşılık gelen miktarda hapis cezası verilir. Bu bazı durumlarda ertelemeli bazı durumlarda ertelemesiz olabilir.

KYK Kredi Borcunuzu tüm banka hesaplarınızdan, hesap kartlarından ve kredi kartlarından Ziraat Bankası aracılığı ile ödeyebilirsiniz.

KYK Borçları Silinecek mi?

Öğrenim Kredisi Borçlarının Silinmesi meselesi biraz ütopik bir başlık olsa da hemen her seçim gündeme geldiğinde meclis komisyonu tarafından görüşülmekte olduğu söylenmektedir. Asıl olan devletin öğrencilere karşılıksız burs vermesi veya verdiği krediyi hibe etmesi değil, bunu zorla geri almasıdır, bu paraya faiz işletmesi, usulune uygun yaşayan insanların borcunu katmerli olarak geri ödetmeye çalışmasıdır. 2016-2017-2018-2019
Vergi Borcu Silinen Şirketler göz önüne alındığında KYK tarafından 20 yılda dağıtılan kredi tutarının belki iki katı kadar bir ödemeden vazgeçmiştir devlet. Neye karşılık? İşini usulune uygun yapan şirketlerin gözüne soka soka, usulsüzlüğü, sorumsuzluğu, vergi kaçırmayı resmen teşfik etmiştir. Oysa öğrenim kredisi borcu ödemeleriyle ilgili bu kadar faizciliğe, haciz, e-haciz ve benzeri vandal yollara başvurmaktan vazgeçilse dahi yeterlidir. Borcumuz Borç olsun elbet ödeyeceğiz…

KYK İzin Almayı Unuttum Ne olur? İzin Dilekçesi Örneği

Google Play Store Uygulama indirmiyor

1

Google son yıllarda uygulama geliştiricilerin vazgeçilmez geçim kapısı olmakla birlikte, kullanıcıların da aradığı her uygulamayı bedava veya ücretli olarak bulup telefonuna ve mobil cihazlarına yükleyerek kullandığı bir market. Aynı zamanda bugün hayatımızı planlayan bir yardımcı haline gelen uygulamaların en büyük kaynağı olan Google Play Store Uygulama indirmiyor sorunu baş gösterdiğinde hayatımızı zorlayan bir problem ortaya çıkmış oluyor.

Para kazanmak için uygulama geliştirerek Google Play Store içerisinde uygulamasını sergileyen uygulama geliştiricileri bildiğiniz gibi uygulamanın bazı özelliklerini ücretli yaparak verdikleri hizmetin karşılığını kullanıcıdan kazanmaya çalışıyorlar. Kullanıcılar ise çeşitli uygulama kırma yamaları kullanarak uygulama geliştiricilerin emeklerini bir nevi hırsızlık yolu ile gasp ederek, uygulamaların ücretli özelliklerini bedava kullanmak yani; ücretli uygulamaları bedava kullanmak için yüklediği bir takım uygulamalar telefonun içine sızarak istediği gibi kullanıcıyı avucunun içine alıyor.

Ve uygulamalarınızı kullanmaya devam edebilmeniz için güncellemelerin yapılması gerek ancak Google Play Store Uygulama Güncellemiyor,. Play Store Güncelleme Sorunu yaşadığınızda hemen panik yapmanız gerekmiyor. Öncelikle telefonunuza yüklediğiniz illegal yazılımları düşünün. Google Play Güncelleme Yapmıyor ve Google Play İndiriliyor Deyip Kalıyor mu? Google Play Store İndirme Hatası veriyor ve Google Play İndirme Hatası sebebini anlıyamıyorsanız yazımızın devamında Google Play İndirme Sorunu Çözümü ile ilgili adımları bulabilirsiniz.

Google Play Store Uygulama İndirmiyor Sorun Çözümü

İllegal olarak yüklediğiniz program sayesinde google play oyun indirmiyor, google play yüklenmiyor hatta google play açılmıyor olduğundan google playdan uygulama indiremiyorum dediğinizi duyar gibiyim. Peki Google Play Store İndirme Sorunu Çözümü için ne yapmalıyız?

Öncelikle telefonunuzun yerel tarih, saat ve dil/bölge ayarlarının tamamını kontrol ederek doğru olduğuna emin olun.

Öncelikle zararlı illegal yazılımları kaldırarak başlayalım

 • Freedom APK (Uygulamaların satın almalarını hackler)
 • Cree hack APK (Sahte kartla coin/chip satınalma yapar)
 • LeoPlayCard APK (Sanal Sahte kart oluşturup uygulama satınalma)
 • AppSara (Sahte yollarla uygulama kilitlerini açar)
 • Lucky Patcher APK (Uygulama reklamlarını kapatır, istenmeyen izinleri kaldırır yararlı bir uygulama sayılabilir)
 • TG Hack (Uygulama içinde satınalma ve nesneleri ücretsiz verir, sonsuz coin/chip sağlar )
 • Game Killer
 • GameCIH
 • Cheat Engine
 • URET Patcher or Jasi Patcher
 • Xmodgames
 • Cheat Droid

Yukarıda ismi geçen tüm uygulama hack programları listesindeki uygulamaları telefonunuzdan kaldırın.

Google Play Store Önbelleğini Temizleyin.

Google Play Önbellek Temizleme
Google Store Önbellek Temizleme

Bazı illegal zararlı uygulamalar

Freedom APK Odestek.com

CreeHack APK Odestek.com
AppSara APK Odestek.com
Lucky Patcher APK Odestek.com

Tüm bu adımları gerçekleştirdiniz ve hala sonuç alamadıysanız telefonunuzdaki verilerinizi yedekleyin ve telefonu fabrika ayarlarına döndürme işlemini başlatın. Fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır kısayolu nedir derseniz yanıtı hemen burada.

google play store uygulama indirmiyor
google play store indirme sorunu
google playden uygulama indiremiyorum
google play store güncelleme
google play store indirme ilerlemiyor
google store güncelleme sorunu

google play google play google play

google play market apk

google play google play google play google play

google play mail

google play uygulaması açılmıyor
telefonumda google play hizmetleri yok
google play guncellenmiyor
google play veri silme
google play storeden neden uygulama indiremiyorum
google play store iletişim
google play dan indirme yapamıyorum
google play store indiriliyor hatası
google playden whatsapp indiremiyorum
google play store neden açılmıyor
google play yükleme hatası
google play güncelleme sorunu
google play çalışmıyor
google play store çalışmıyor
google play den uygulama indiremiyorum
google play hizmetleri hatası
google play store guncelleme yapamıyorum
google play store indirme bekleniyor sorunu
google play store indirme bekleniyor hatası
google play den birsey indiremiyorum
google play yükleniyor da kalıyor
google play den hiçbirşey indiremiyorum

Patmosa Nasıl Gidilir Yunan Adaları

1
patmos feribot nereden kalkıyor

Patmosa nasıl gidilir dediğimizde önce gözümüzda canlandırmaya çalıştırdığımızın ne olduğuna dikkat etmeliyiz galiba. Antik mimari güzelliği, el değmemiş plajları, bozulmamış doğal dokusuyla Yunan Adaları içinde en güzel yeri olan adadır Patmos…

Yunan Adaları için kapıda vize uygulaması başladığından beri adaların popülaritesi oldukça yükseldi. Ancak bilmekte fayda var gemi turları dışında yaptığınız ada gezilerinde özellikle konaklama dahil her harcamanın bedeli biraz yüksek. Tabiki bunda Avrupa para birimi olan Euro karşısında Türk Lirası’nın değerinin düşük olması da bir etken ancak nihayetinde kur değişse de Adalarda sunulan ürün ve hizmet ederinin de aynı kalmadığını arttığını görüyoruz.

Bu yazımızı okuduğunuza göre muhakkak Patmos hakkında oldukça bilgi sahibi olmalısınız.O nedenle sizi çok sıkmadan asıl konumuza geçelim.

Şahsınıza ait tekneniz varsa işiniz oldukça kolay, çünkü rotanızı Patmos’a çevirdiğinizde herşey daha kolay olacak. Ancak havayolu ile Bodrum’a ulaşma şansınız da yoksa, bulunduğunuz yerden karayolu ile ulaşım sağlamaktan başka bir alternatifiniz yok demektir. Şimdi bunlara göz atalım.

İstanbul’dan Patmos’a ulaşım için google map navigasyon açtığınızda sizi getireceği son durak Bodrum Limanı olacaktır.

istanbuldan patmosa nasıl gidilir?
İstanbul Patmos Google Map Yol Tarifi

İstanbul Patmos Google Map Yol Tarifi
Patmosa nasıl gidilir

Ankara’dan Patmos’a ulaşım için google map navigasyon açtığınızda sizi getireceği son durak Bodrum Limanı olacaktır.

Ankara Patmos google map yol tarifi

Ankaradan Patmosa Nasıl Gidilir?

Ankaradan Patmosa Nasıl Gidilir?
Patmosa Nasıl Gidilir?

Bodrum’dan Patmos’a Gitmek için sadece limana kadar yürümeniz veya aracınızı sürmeniz yeterli olacaktır.

Bodrum Patmos Rota Google map harita navigasyon

Bodrum artık Patmos yolunda son vatan toprağı. Artık bundan sonraki yolculuğunuz masmavi ufka doğru yol alarak altından balıkların geçtiğini görebildiğiniz berraklığa sahip suyun üzerinde Patmos’a doğru hareket eden geminizde geçecek.

Bu gemi seyahatleri sizi korkutmasın feribot olarak arabanızı da yanınızda götüreceğiniz için denize karşı deniz tutması veya mide bulantısı gibi sıkıntılı durumlar yaşadığınızda aracınızın içinde oturmanız size iyi gelebilir.

Ayrıca, Bodrum Patmos arası yolculuğunuzun süresi ne kadar diye düşünmeyin, yolculuk süresi yaklaşık 2 saat ve bu süre zarfında muhtemelen erken saatte uyandığınız için güzel bir şekerleme yapabilir veya kahvaltı saati olduğu için manzara eşliğinde güzel bir aperatif kahvaltı yapabilirsiniz. Tabiki bizim önerimiz pahalılık yolculuktan itibaren başlayacağı için, gemiye binmeden hemen önce alınan simit (gevrek), poğaça, peynir, zeytin veya sandiviç gibi yanımızda götürdüğümüz şeylerle yemeğinizi yemeniz doğrultusunda olacaktır.

Unutmadan Bodrumda Gemi Ulaşımınızı Sağlayacak olan firma Yeşil Marmaris Line ile önceden iletişime geçerek veya web sayfası üzerinden bilet alım ve rezervasyon işlemlerinizin tamamını yapabilirsiniz.

İdrarda Yanma Hamilelik Belirtisi mi?

Halıdan Yumurta Lekesi Nasıl Çıkar

0
Çay, Kahve, Yumurta Lekesi temizliği

Halıdan yumurta lekesi nasıl çıkar diye bir soru yöneltilse, heralde herkes gözünün önünde canlandırma yaparak o kötü anı yaşamaya çalışır. Düşünsenize; güzel bir pazar sabahı güneşli bir güne gözlerinizi erkenden açıyorsunuz, gün içinde birsürü plan yapılmış herkes organize olmuş ve bu güzel günü yaşayabilmek, gözünüzü açtığınız anda tek eksik enerji..

Güzel bir kahvaltı hazırlamak için mutfağın yolunu tutuyorsunuz, hemen çay demlemek için su kaynatıp güzel bir kahvaltı sofrası hazırlamaya koyuluyorsunuz. Tabiki bir kahvaltı sofrasının olmazsa olmazıdır domates, salatalık, biber, zeytin, peynir ve o zalım YUMURTA… İşte günün kalanı Nasrettin Hoca fıkraları gibi geçmemesi için dikkatlice okuyalım.

Belki bir omlet, belki menemen belki haşlanmış belki çılbır ve belki de rafadan yumurta yapmak için elinizi buzdolabındaki rafa atıyorsunuz ve yumurtayı alıp arkanızı döner dönmez parmaklarınızın arasından kayıveriyor hain yumurta.

Öncelikle sakin olmalısınız. Gördüğünüz manzara ne kadar kötü olursa olsun panik herşeyi daha da kötüleştirmekten başka hiçbirşeye yaramayacak. İlk önceliğimiz halının üzerine düşen yumurtanın sarısının dağılıp dağılmadığı. Eğer sarısı patlamadıysa halımızdaki leke pek kaydadeğer bir hal almayacaktır, tabi sarısını doğru yöntemle, dağıtmadan, patlatmadan yerden alabilirsek.

Yumurtanın Sarısı Nasıl Ayrılır

Bu işlem için çok basit yoldan bulabileceğiniz bir adet 500ml pet su şişesine ihtiyacınız bulunmakta.

 • Pet şişenin ağzını açın ve gövdesini akordiyon gibi büzün
 • Pet şişenin ağzını yavaşça yumurtanın sarısına yaklaştırın ve akordiyon gibi büzdüğünüz şişeyi bu kez de tersine çekerek eski haline getirin.

İşte yumurtanın sarısı elinizde.

Halıdan Yumurta Lekesi Nasıl Temizlenir?

Peki eğer yumurtanın sarısı halının üzerine patladıysa? O zaman artık kolları sıvamanın zamanı gelmiş demektir. Hemen yumurtanın üzerini tuzla kapatıyoruz ve spatula gibi sert kazıyıcı bir cisim alarak halımızın üzerindeki yumurtayı spatula yardımı ile kazıyarak bir peçete veya kaba aktarmaya başlıyoruz.

Halıdan yumurta lekesi nasıl temizlenir konusunda püf nokta: Kazıma işleminin tamamen bittiğine dikkat edin, halınız çok tüylü ve gözenekli olduğu için kalıntılar halınızda leke ve koku bırakacaktır.

Şimdi bir kase oksijenli su alıp içine biraz tuz ve karbonat koyalım ve bir sünger yardımıyla halımızın yumurtalı kısmına bu karışımı yedirerek lekemizin çözünmesini sağlayalım. Karışımımız halıda tepkimeye girerken biz de o sırada evde kullandığımız en çok köpüren ne varsa bunu düşünüp bulalım ve uygulamak üzere hazırlayalım. Bu kimi saman bir şampuan olabilir veya leke çıkarıcı bir deterjan. Bizim önerimiz halı şampuanınız yoksa tabiki hunharca köpüren saç şampuanı olacak.

Daha önce yaptığımız uygulama kurumadan duru suyla ve spatula yardımıyla biraz kazıyarak lekemizi görünür hale getirelim zaten pek bir leke göremeyeceksiniz. Şimdi yapacağımız uygulama sizin göremediğiniz yerlerdeki yumurta kalıntılarını ve ileride oluşacak yumurta kokusunu tamamen ortadan kaldırmaya yöneliktir.

Şampuanı halının yumurta dökülen bölümüne direkt olarak uygulayıç Sonra nemli bir diş fırçası veya süngerle üzerinde ovalamaya başlayın. İyice köpürmesi için biraz su dökün (sıcak su uygulanması tavsiye edilmez. Ilık su uygulayın) İyi ce köpürttükten sonra tekrar spatula yardımıyla bölgeyi temizleyin ve şamuan uygulamasını son bir kez yaparak şampuanın kendi kendine kurumasını bekleyebilirsiniz.

Bisikletin icadı ve bilinmeyen tarihi

Tespih Namazı Nasıl Kılınıyor?

ankara escort

fındıkzade escort büyükçekmece escort türbanlı escort avcılar escort esenyurt escort silivri escort